Hermetel Oy:n uuteen suomalaiseen kylmä- ja pakastehuoneiden liukuovimallistoon, joka on heloitettu huippulaadukkailla italialaisilla Intertecnica–liukuovihelasarjoilla SM20WP (kylmähuoneet) ja SM20WT (pakastehuoneet), on saatavilla liukuovihelasarjojen kanssa täydellisesti yhteensopiva nykyaikainen, vaikkapa jälkikäteen asennettavissa oleva, lähes äänetön hihnavetoinen liukuoven konekäyttö Intertecnican Automation KIT SA100.
Automation KITSA100 toki luonnollisesti tunnistaa liukuoven sulkeutumisvaiheen esteet ja automaattisesti pysäyttää ja avaa liukuoven: se antaa liukuovelle käyttöturvallisuutta, jota voi edelleen lisätä muilla erillisillä ulkoisilla Automation KITSA100:seen jälkikäteen kytkettävissä olevilla lisäturvalaitteilla.
Myös muita lisälaitteita, kuten lukkolaite 9700HP AUTO, on saatavilla Automation KITSA100:seen optiona.
Kysy lisätietoja, Automation KITSA100 ja sen lisäturvalaitteiden ja muiden optioiden tuotenumero- ja tuotenimitiedot Hermetel Oy:n Myynnistä.


